MAGDALENA
PIETNOCZKA

Poznajmy się!

Inżynier i aktor w jednej osobie. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach, gdzie w spektaklu dyplomowym „Młynarski. Chory na muzykę” wcieliła się w role: Agnieszki Osieckiej i Joanny Szczepkowskiej. Związana głównie z muzycznym teatrem dla dzieci, gdzie kreuje bajkowe postaci i animuje, oraz z teatrem ruchu. Instruktor aktorstwa w nowoczesnej szkole musicalowej Broadway Musical School.

Instruktorka

Ukończyła Laboratorium Pedagogiki Teatru organizowane przez Teatr Zagłębia i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu oraz szkolenia Trenera Kompetencji Miękkich, Zarządzania stresem i Psychologii pozytywnej w edukacji. Jej wielką pasją jest towarzyszenie przez sztukę w poszerzaniu horyzontów ludziom w każdym wieku, czym zajmuje się na co dzień, prowadząc zajęcia i warsztaty teatralne, taneczne, ogólnorozwojowe i programy integracyjne. W pracy z ludźmi zależy jej na wydobywaniu prawdy i – często skrywanego – potencjału!
Przez jej ręce przeszło wiele amatorskich i profesjonalnych grup aktorskich: zaczynając od dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych kryzysem, przez harcerzy, aż po dorosłych sympatyków teatru.
Ciągle wyszukuje nowych przestrzeni własnego rozwoju, by móc jeszcze skuteczniej i profesjonalnie pracować ze swoimi grupami.

Aktorka

Na śląskich scenach zagrała m.in. w Megawidowiskach katowickiego Spodka w reż. Mariusza Kozubka („Franciszek – wezwanie z Asyżu”, „Exodus”, „Jonasz”) oraz musicalu „Ewangelia według Kobiet” (z udziałem na płycie CD), wcieliła się w rolę Pani Dobrójskiej w „Ślubach panieńskich” (reż. Alina Chechelska-Płoskonka, Teatr Śląski), wystąpiła i stworzyła choreografię do spektaklu „Król i aktor” Romana Brandstaettera (reż. Roman Michalski, Teatr Śląski), wzięła udział w finale Industriady, występując w komedii górniczej „Szychta” (reż. Wojciech Chowaniec) oraz „Nocy Świętojańskiej” – tanecznym widowisku na wodzie organizowanym przez TVP Katowice. Śpiewała także na koncercie piosenek Wojciecha Młynarskiego w Regionalnym Instytucie Kultury. Od wielu lat związana z teatralną działalnością przy Bazylice o. Franciszkanów w Katowicach jako aktorka, reżyserka i twórca choreografii. Aktorka w Teatrze Trip – podróże ze sceną i w krakowskim Teatrze KTO. Współpracuje ze Stowarzyszeniem PEK i kolektywem artystycznym Lufcik na korbkę.

SAMA O SOBIE…

Z wykształcenia inżynier i aktor, z usposobienia miłośnik życia i optymista. Nie usiedzę długo na jednym miejscu i ciężko odciągnąć mnie od ludzi. Mam pozytywnego fioła na punkcie prostych pleców i prawidłowej wymowy. Przecież od tego zaczynają się wielkie zmiany w życiu, prawda? Kocham rozwiązywać sytuacje nie do rozwiązania, pociągają mnie wyzwania i nowe doświadczenia, którymi uwielbiam się dzielić. Zapraszam Cię do mojego świata, w którym kreatywność nie zna granic! Jest w nim miejsce i na rozrywkę, i na rozwój, a przede wszystkim na relacje.

Jakość budują ze mną twórczy ludzie, któRym Ty i ja możemy zaufać!

Moja praca to

Rozrywka

Kocham świetnie się bawić! Zatańczysz?

Rozwój

Sama ciągle poszerzam swoje horyzonty! Dołączysz?

Relacje

To jest podstawa wszystkich moich działań! Poznamy się?

Kreatywność

Wierzę w nieograniczoność ludzkiego umysłu! Przekonasz się?

k

Teatr

Pociągają mnie sceniczne podróże wgłąb siebie! Idziesz ze mną?

Fotografia

Uwiecznianie ważnych momentów to moje wyzwanie! Uśmiech!!!

Share This