Oferta

Strefa sportu

W zdrowym ciele
zdrowy duch

czyli zajęcia ruchowe dla ludzi w każdym wieku

Aktywność fizyczna jest jedną z fundamentalnych potrzeb człowieka. Na każdym etapie życia przynosi korzyści dla organizmu ludzkiego. Od najmłodszych lat stymuluje prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Jest jednym z najważniejszych czynników zapobiegających chorobom.

Współcześnie wiele dzieci dotyka problem otyłości, wad postawy ciała – najlepszą prewencją jest ruch! W późniejszych latach życia człowieka aktywność fizyczna przede wszystkim spowalnia procesy starzenia i rozładowuje stres, co zapobiega coraz częstszym zachorowaniom na depresję. Oddziałuje również korzystnie na wszystkie układy organizmu ludzkiego. Ludzie uprawiający sport są po prostu szczęśliwsi.

 

Aktywność fizyczna powinna więc być nieodzownym elementem codzienności każdego człowieka oraz kształtować styl życia. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, proponujemy następujące zajęcia:

Trening funkcjonalny

Przeznaczony dla osób w każdym wieku. Ćwiczenia wykorzystywane w treningu są zaczerpnięte z czynności codziennych. By zadbać o swoje zdrowie należy świadomie wykonywać każdy ruch, zwracać uwagę na niezdrowe nawyki. Trening z nami pokaże Ci, jak zadbać o siebie, żyć w zgodzie z własnym ciałem i ułatwiać mu codzienność.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak podnieść ciężkie reklamówki lub jak wstawać z łóżka? Wykonywanie właśnie tak podstawowych czynności prawidłowo może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasz organizm. Jak to wygląda w praktyce?

Na trening funkcjonalny składa się kształtowanie następujących zdolności:

wzmocnienie siły mięśniowej,
nauka wykonywania czynności codziennych z jak najmniejszym obciążeniem stawów,
trening równowagi,
trening wytrzymałości,
trening koordynacji.

W zajęciach wykorzystujemy różnego rodzaju przyrządy, m.in.: piłki gimnastyczne (fitball), taśmy gimnastyczne, hantelki, bosu, poduszkę sensoryczną.

Aktywny Senior

czyli ruchowy miszmasz

Pierwsza zasada to trening zdrowotny, czyli każda aktywność jest prowadzona z odpowiednią intensywnością, nie przekraczającą możliwości grupy. Dlaczego miszmasz? Żeby zaprezentować uczestnikom zajęć bardzo różne sposoby na aktywne życie, tak by każdy mógł wybrać swoją ulubioną aktywność i chciał ją wykonywać również poza zajęciami.

W programie do wyboru:

aktywności terenowe, takie jak: nordic walking, marsze na orientację, gry terenowe;
alternatywne gry zespołowe, czyli francuskie boule, finaldzkie molkky czy kręgle Wikingów, czyli kubby;
gimnastyka dla seniorów (m.in.: propozycje gimnastyki na krześle);
trening wzmacniający równowagę z użyciem niestabilnego podłoża;
gry i zabawy z wykorzystaniem gadżetów animacyjnych.

Sport dla opornych

Jak zachęcić młodzież do pozostawienia komputera i podjęcia aktywności ruchowej? Kluczem jest bodźcowanie młodych wieloma propozycjami, otwieranie nowych możliwości – być może któraś z nich na tyle zainteresuje młodego człowieka, że będzie chciał podejmować aktywność fizyczną w czasie wolnym? Podstawą jest również tworzenie więzi w grupie, by uczestnicy nawzajem motywowali się do działania.

W programie do wyboru:

alternatywne gry zespołowe (francuskie boule, finaldzkie molkky czy kręgle Wikingów, czyli kubby);
tradycyjne gry zespołowe;
trening przy muzyce, oparty o układy choreograficzne;
boot camp (rodzaj treningu na świeżym powietrzu, która wywodzi się z metodologii amerykańskich treningów wojskowych);
terenowe aktywności (biegi na orientację, podchody, nordic walking);
gry i zabawy z wykorzystaniem gadżetów animacyjnych.

Zajęcia prowadzi dyplomowana, czynna instruktorka sportowa i trenerka personalna.

Ruszmy się!

Masz pytania?
Napisz lub zadzwoń!

Share This

Dziękujemy za stworzenie i obsługę strony, wszelką grafikę, gadżety, pomysłowość i zaangażowanie w pracę! Chcemy więcej!

Trzeba coś narysować, stworzyć, zmontować, wymyślić, zaprojektować, sfotografować? W pogotowiu już jest Julia – człowiek o wielu talentach, kilku pochłaniających pasjach i coraz mniejszej ilości wolnego czasu!

Czy można bujać w obłokach i jednocześnie mocno stąpać po ziemi? Oczywiście, że można! Kiedy akurat nie znajduje się na pokładzie jakiegoś samolotu, to na pewno jest blisko ludzi, łapie momenty i robi świetne zdjęcia – Monika. Spotkacie ją w naszej STREFIE KOBIET i… Kto wie, gdzie jeszcze podejrzy nas przez swój obiektyw?

Trener personalny, WF-ista, animator, instruktor sportowy czyli jednym słowem: Człowiek-rozgrzewka. Zanim usiądzie przed komputerem zaangażuje wszystkich dookoła we wspólne wyzwanie deski. Stawia na dobrą zabawę, poprawę kondycji i relacje zawiązywane podczas aktywności fizycznej. Nie ukrywa, że pociąga ją nutka rywalizacji… :)

Każdy czas i miejsce są dobre na mały trening, codzienne czynności mogą stać się zdrową dawką sportu, a rower godnie zastępuje samochód, prawda?